#newsy Kolejne przesunięcie planowanej daty premiery Cyberpunk 2077.

27 października gracze otrzymali dość nieprzyjemną informację odnośnie kolejnego przesunięcia długo wyczekiwanej gry, jaką jest Cyberpunk 2077.

news-kolejne-przesuniecie-daty-premiery-cyberpunk-1

Wiadomość o kolejnym przesunięciu premiery gry została przyjęta bardzo negatywnie. Ciężko się zdziwić ze względu na to, że niektórzy zaplanowali już sobie urlop, aby móc spokojnie zagrać w Cyberpunka. Nawet kontaktowali się z firmą, czy na pewno w ten dzień będzie ona dostępna na rynku. Według mnie to lekka przesada, ale z drugiej strony nie potrafię powiedzieć, jak dokładnie wygląda sytuacja u takiej osoby. Może po długim dniu pracy, ma jeszcze jakieś obowiązki, a sama doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo upragniony jest spokój podczas rozgrywki. Ponadto CD Projekt Red wiele razy zapewniało graczy, że wszystko idzie zgodnie z planem i możemy się szykować na długie godziny gry w listopadzie. Tak więc zbulwersowanie jestem jeszcze w stanie zrozumieć, jednak byli ludzie, którzy wręcz grozili za to twórcom. Wspomniał o tym Andrzej Zawadzki na Twiterze:

Decyzja o przesunięciu premiery na inny dzień była zaskakująca, zważywszy na fakt, że całkiem niedawno twórcy określili Cyberpunka 2077 złotym statusem, czyli finalnie ukończonej. Powstała nawet teoria, uzasadniająca podjętą przez Redów zmianę. Dotyczyła ona problemów związanych z Google, a dokładniej platformy Stadia. Najwyraźniej CD Projekt Red miało trudności z tą platformą, co spowodowało spore opóźnienie. Google pewnie sporo zapłaciło firmie za stworzenie tak popularnej gry na ich upadającym systemie, więc Redzi mogli tylko brnąć do przodu, tworząc grę pod Google, a tracąc w oczach graczy ze względu na opóźnienie daty premiery i licznych obietnicach.

news-kolejne-przesuniecie-daty-premiery-cyberpunk-3

A więc kiedy ma się pojawić Cyberpunk 2077? Twórcy określili datę na 10 grudnia, jednak powinniśmy przyjąć ją z dystansem, ponieważ poprzednio również zapewniali, że zmiany czasu premiery już nie będzie. Ja po prostu czekam, wolę dostać ją dopracowaną i skończoną, ale każdy ma swoje granice cierpliwości i mam nadzieję, że już więcej nie będą jej przekładać.

news-kolejne-przesuniecie-daty-premiery-cyberpunk-4

Cyberpunk 2077 odczuł drastyczne skutki z powodu przesunięcia planowanej daty premiery. Ludzie są oburzeni, niektórzy nawet zaręczyli, że nie będą dalej obserwować informacji związanych z grą, inni anulowali zamówienie. O tych groźbach już nie wspominając. Odbiło się to również negatywnie na kursie akcji CD Projekt Red na warszawskiej giełdzie. Ja osobiście współczuję twórcom gry, ponieważ postawili przed sobą naprawdę trudne zadanie. Czytałam, że pracują nawet 100 godzin tygodniowo, byleby Cyberpunk 2077 mógł w końcu ujrzeć światło dzienne. Stąd jestem dla nich pełna podziwu, jednak nie ukrywam, że również jest mi przykro, że trzeba będzie dłużej czekać. Natomiast do tej pory gra prezentuje się naprawdę wyśmienicie, więc równocześnie próbuję nie stracić zapału do rozgrywki. Mam już nawet zawieszony plakat w pokoju. Teraz mieć tylko nadzieję, że twórcy tym razem dotrzymają obietnicy i że mój kot nie postanowi mi zniszczyć mojej wywieszki.

A jakie jest Wasze podejście do kolejnej zmiany daty premiery?

Trwa ładowanie komentarzy

© 2020 Katarzyna ❤️