W dzisiejszym poście dodam parę informacji, co na ten moment już wiemy o Cyberpunk 2077. Ciężko siedzieć w Internecie I przynajmniej raz nie usłyszeć o tej grze, ponieważ huczy o niej cały świat. Nie dziwi mnie to, zważywszy na sukces poprzedniej pozycji od CD Projekt Red, jakim jest Wiedźmin 3 – do dzisiaj uważany za najlepszą grę wszechczasów.

Data premiery.

CD Projekt potwierdziło, że planuje wydanie gry ,,Cyberpunk 2077” 19 listopada tego roku. Informację przekazał prezes firmy Adam Kiciński podczas jednej z konferencji. Warto zwrócić uwagę na to, że tego samego dnia na rynku ma się pojawić Playstation 5. Rok 2020 zapowiada się na duże wydatki.

Wymagania sprzętowe.

Minimalna konfiguracja sprzętowa do Cyberpunk 2077:

Zalecana konfiguracja sprzętowa do Cyberpunk 2077:

W końcu możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ nie są one mocno wygórowane. Uruchomimy grę nawet na średnich komputerach na miarę współczesnych możliwośći. I oczywiście, jeśli chcemy zagrać w Cyberpunka 2077 na pełnych obrotach to musimy się liczyć z tym, że będziemy potrzebowali znacznie silniejszego komputera.

Już nie mogę się doczekać memów związanych z wymaganiami do Cyberpunka, jak to miało miejsce u Wiedźmina 3.

cyberpunk-n-1

Na jakich platformach będzie dostępna rozrywka.

Cyberpunk pojawi się na takie platformy jak:

Ogólny zarys fabuły.

Akcja dzieje się w mieście zwanym Night City. Wcielamy się w postać V, gdzie tutaj gracz ma własne pole do popisu, jeśli chodzi o wygląd, płeć oraz inne atrakcje. Główny bohater to najemnik, który stara się przetrwać w świecie pełnym przemocy. W trakcie rozgrywki celem naszej postaci będzie zdobycie implantu gwarantującego nieśmiertelność. Cyberpunk będzie się obracał wokół tematu anarchii oraz wyraźnego podziału w społeczeństwie.

Dodatkowo jestem zachwycona, że w grze spotkamy nawiązanie do retrofuturyzmu (odnośnik do wikipedii), co było charakterystyczne dla lat ‘80.

cyberpunk-n-2

Historia będzie krótsza od Wiedźmina 3.

Niedawno mieliśmy okazję się dowiedzieć, że CD Projekt podjęło decyzję odnośnie wprowadzenia krótszej fabuły w Cyberpunku. Przyczyną tej decyzji byli liczne skargi graczy na zbyt długą linię fabuły w Wiedźminie 3. Według statystyk wiele osób miało ogromną ilość godzin w grze, jednak jej nie przeszli do końca. Z informacji natomiast wynika, że deweloperzy skupią się na wątku pobocznym, żeby każdy miał możliwość ukończyć główną fabułę.

Podział gangów w nowym uniwersum.

Na początku mieliśmy tylko informację, że w grze będą występować różne gangi. Dopiero później twórcy gry podzielili się z nami nowiną, jakich dokładnie band możemy się spodziewać.

Możemy się spodziewać rozwiniętego kreatora postaci.

W Wiedźminie 3 mieliśmy z góry gotową postać, jej historię oraz wygląd. Myślę, że każdy przynajmniej słyszał o słynnym Geralcie. Huczy o nim dosłownie wszędzie: poświęcono o nim trylogię książek, trzy części gier komputerowych (nie licząc DLC) I niedawno ciężko nie rzucić grosza wiedźminowi. Natomiast w Cyberpunku twórcy dają graczom wolną rękę przy tworzeniu postaci. Według informacji będziemy mieć możliwość doboru przynależności naszej postaci do określonego gangu (Nomad, Street Kid lub Corpo).

cyberpunk-n-3

W Internecie swego czasu krążyło masę dyskusji odnośnie właśnie kreatora postaci, głównym zaciekawieniem cieszyła się jej szczegółowość, konkretniej do samej płciowości postaci. Twórcy dali nam do dyspozycji określenie sporych detali u naszej postaci. Przy tym chcieli, żebyśmy jak najbardziej wczuli się w fabułę, może nawet poczuć, że to nasza historia, a więc jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie czyny. W grze nie zabraknie opcji romansowych. Nie ma co liczyć na flirt z Keanu, ponieważ CD Projekt zapewniło graczy, że owej okazji nie będzie.

cyberpunk-n-4

W grze spotkamy znane osoby (z wizerunku I podkładanego głosu).

Swego czasu w Internecie było mnóstwo newsów odnośnie tego, że znany I lubiany aktor Keanu Revees ma wystąpić w Cyberpunku. Może niektórzy spoglądali o tym jako fake’owe informacje, jednak jeśli ktoś jeszcze się nie dowiedział, to jak najbardziej twarz aktora spotkamy w grze. Co ciekawe, głos tej postaci ma w polskim dubbingu podkładać nie kto inny jak Michał Żebrowski. W obsadzie również znajdziemy Lidię Sadową (żeńska postać V) I Kamila Kulę (męska postać V). Oboje są absolwentami Akademii Teatralnej. Dla fanów Rojsona mogę dodać, że I jego wizerunek spotkamy w Cyberpunku, tylko tym razem Rojson znajdzie miejsce na jednej z reklam firmy taksówkarskiej. I chociaż to drobna sprawa, to na pewno podczas gry u youtubera zawita uśmiech, przechodząc lub przejeżdżając obok swojej fikcyjnej firmy.

cyberpunk-n-5

Będzie dostępny tryb sieciowy I powstaną DLC.

Twórcy Cyberpunka 2077 jasno określili, że pracują nad trybem multiplayer. Dodatkowo, będzie miał on związek z fabułą, więc jestem bardzo ciekawa, na jakiej konkretnie zasadzie będziemy mogli grać z przyjaciółmi. Jednak na tego typu tryb przyjdzie nam jeszcze czekać, ponieważ z wielu źródeł wynika, że to jest kwestia przyszłości I doczekamy się go prawdopodobnie dopiero w 2022 roku, co na pewno potrafi ostudzić zapał wielu osób.

Za to DLC ma być na podobnej zasadzie jak miało to miejsce w Wiedźminie 3, czyli będą pełnić funkcję rozbudowywującą historię naszej postaci. Wyciekło również parę danych, że niektóre z nich mają być darmowe. Jednak na razie CD Projekt z pewnością stawia na to, aby premiera Cyberpunka nie musiała być ponownie przedłużona.

cyberpunk-n-6

Tak więc dla graczy dzień 19 listopada będzie dniem szczególnym. Zastanawiam się, czy Cyberpunk spełni nasze wymagania i czy okaże się lepsze od Wiedźmina 3. Z pewnością można za to powiedzieć, że CD Projekt postawił sobie wysoką poprzeczkę.

Czy słyszeliście o Cyberpunku? Co sądzicie o nadchodzącej premierze?

A na koniec przygotowałam dla Was trochę Cyberpunkowej muzyki.